Facebook mesaj silme özelliği için müjdeli haber!

kamerali-sohbet-sitesi

Bir kullanıcının Zuckerberg ile 2010’da yaptığı mesajlaşmayı artık göremediğini belirtmesi üzerine Facebook, Mark Zuckerberg ve diğer bazı yöneticilerin Messenger üzerinde yaptığı görüşmelerin gizlice silindiğini itiraf etmişti.

Herkesin bildiği üzere Facebook’ta bir mesajı silseniz bile, karşı tarafa ulaşıyor ve onun gelen kutusundan silinmiyor. Facebook yöneticilerinin habersizce mesajları silmesi büyük tepki görmüş ve Nisan ayında müjdeli haber gelmişti.

Facebook unsend özelliğini test etmeye başladı!

Gelen tepkiler üzerine, Unsend olarak adlandırdığı bu özelliği tüm kullanıcılara sunacağını açıklayan Facebook herhangi bir tarih vermemişti. Son günlerde bazı kullanıcılarda bu özelliği aktif eden Facebook böylece test sürecini başlattı.

Facebook Unsend

Kısa süre sonra tüm kullanıcılara sunulacak bu özellik sayesinde, kullanıcılar gönderdikleri bir mesajı belirli bir süreye kadar hem kendi, hem de alıcının gelen kutusundan silebiliyorlar.

Cambridge Analytica skandalının ardından bu kez milyonlarca hesabın hacklenmesi, Facebook’u kullanıcıların gözünde oldukça düşürdü. Facebook bu yeni özellikler ile kullanıcıların dikkatini çekebilecek mi? hep birlikte göreceğiz.